عملکرد بالا با کوچینگ عملکرد و مالتیتسکینگ

کوچینگ عملکرد

کوچینگ عملکرد یا Performance Coaching یک فرآیند رسمی است که از شما را در جهت رشد، توسعه و اوج عملکردتان در حرفه خود همراهی و حمایت می کند.

وقتی صحبت از شغل شما می شود، احتمالاً نمی خواهید در یک یک شغل بمانید و احتیاج به پیشرفت دارید، چراکه اهداف بزرگی در نظرتان هست که مشتاق رسیدن به آنهایید. اما، این سوالی است که مدام با آن مواجه می شوید:

چگونه می توانید آنها را محقق کنید؟

قبل از اینکه بخواهیم به  نکته های مربوط به کوچینگ عملکرد بپردازیم، اجازه دهید به آمارهایی نگاه کنیم که محبوبیت و مزایای این فرآیند را نشان می دهد.

   • از هر 10 رهبر و مدیر هفت نفر توسعه افراد را یکی از وظایف اصلی خود می دانند.
   • تنها 26 درصد از کارمندان می گویند بازخوردی که دریافت می کنند به آنها کمک می کند تا در کار بهتر عمل کنند.
   • از هر 10 مدیر فقط دو نفر به طور مستقیم درک می کنند که چگونه کارمندان را درگیر کار خود کنند، نقاط قوت آنها را توسعه دهند، انتظارات روشنی را تعیین و در گزارش های مستقیم آنها را راهنمایی کنند.
   • 80 درصد از افرادی که کوچینگ دریافت کرده‌اند، تأثیرات مثبتی را در زمینه‌هایی مانند عملکرد کاری، مهارت‌های ارتباطی، بهره‌وری، رفاه و استراتژی‌های مدیریت کسب‌وکار گزارش می‌دهند.
   • 65 درصد از کارمندان در فرهنگ مربیگری قوی گزارش می دهند که “به شدت با کار خود ارتباط برقرار کردند “.

در مطالعه ای بر روی 100 مدیر اجرایی که مربیگری دریافت کردند، شرکت ها مزایای زیر را تجربه کردند:

1. بهره وری (گزارش شده توسط 53٪ از مدیران)

2. کیفیت (48%)

3. قدرت سازمانی (48%)

4. خدمات مشتری (39%)

5. کاهش شکایات مشتریان (34%)

6. حفظ مدیرانی که مربیگری دریافت کرده اند (32%)

7. کاهش هزینه (23%)

  

افزایش نمودارهای رشد عملکرد

همان مطالعه نشان داد که مدیران اجرایی نیز بهبودهایی را تجربه کردند:

1. روابط کاری با گزارش های بهینه (77%)

2. روابط کاری با سرپرستان (71%)

3. کار تیمی (67%)

4. روابط کاری با همسالان (63%)

5. رضایت شغلی (61%)

6. کاهش تعارض (52%)

7. تعهد سازمانی (44%)

8. روابط کاری با مشتریان (37%)

مهمترین دلایل استخدام مربیان عبارتند از :

1. توسعه پتانسیل بالا / تسهیل یک ارتقاء درجه (48٪)

2. به عنوان یک گوش شنوا جهت شنیده شدن عمل می کنند  (26%)

3. توجه به رفتارهای خارج از چارچوب یا اهداف (12%)

تخمین زده می شود که 80 تا 90 درصد مشاغل مدیریتی و رهبری به توانایی مربیگری نیاز دارند.

 • 70 درصد از کارمندان در ایالات متحده اعتراف می کنند که با پتانسیل کامل خود کار نمی کنند، که نشان دهنده نیاز به کوچینگ عملکرد بیشتر است.
 • 94 درصد از کارمندان می گویند که اگر شرکت صرفاً برای کمک به یادگیری آنها سرمایه گذاری کند، مدت بیشتری در آن می مانند.

کوچینگ عملکرد چیست؟

کوچینگ عملکرد فرآیندی است که توسط آن فرد را تشویق می‌کنید تا به بهترین نسخه از خود در محل کار تبدیل شود.

در زمینه کسب و کار، معمولاً این فرآیند تک به تک است که در آن یک معلم با تجربه یک مدیر یا مدیر اجرایی را کوچ می کند. آنها احتمالاً جلساتی خواهند داشت که شامل مکالمه گسترده و تأمل در مورد موضوعات گسترده تر، مانند انگیزه، ارزش ها یا تصمیم گیری است.

آنها همچنین به حوزه‌های کاربردی‌تر و خاص‌تری مانند مدیریت زمان، ارتقای مهارت یا مدیریت افراد عمیق‌تر خواهند رفت. علاوه بر آموزش مستقیم، این نوع مربیگری می‌تواند شامل کار با افراد دیگر در سازمان نیز باشد مانند همراهی در انتقال افراد  به بخش دیگری یا شرکت در پروژه‌های چندکاره.

هدف کوچینگ عملکرد، هدایت مربیان از شایستگی به مهارت است. به همین دلیل است که مربیانی که در این زمینه تخصص دارند، گاهی اوقات مربیان با عملکرد بالا نامیده می شوند – این چیزی بیش از توانایی انجام کار است. این در مورد انجام آن با عالی است.

مربی عملکرد چیست؟

مربی عملکرد کسی است که نقش حمایتی و راهنمایی را بر عهده می گیرد تا به شما کمک کند تا در حرفه خود به پتانسیل کامل خود برسید. آنها از طریق کوچینگ عملکرد، منابع و تشویقی را که برای برتری لازم دارند را با انجام کارهای زیر به افراد می دهند:

    • ارزیابی عملکرد یک کارمند
    • شناسایی اهداف و مقاصد مرتبط با عملکرد
    • ارائه بازخورد مداوم در مورد زمینه های بهبود
    • نظارت بر پیشرفت در دستیابی به آن اهداف
    • پیشنهاد مهارت ها و شایستگی های مرتبطی که ممکن است مورد نیاز باشد
    • ارائه منابع و خروجی ها برای اصلاح این مهارت ها

به بیان ساده، مربیان عملکرد به شما کمک می کنند تا به اوج عملکرد در حرفه خود برسید.

بنابراین … چه کسی به عنوان یک مربی عملکرد خدمت می کند؟ در بسیاری از سازمان ها، سرپرست یا مدیر یک کارمند نقش مربی عملکرد را بر عهده می گیرد. به عنوان رهبر، این مسئولیت آنهاست که نقاط قوت و جاه‌طلبی عملکرد خود را درک کنند و در حین توسعه و رشد در حرفه‌های خود، پشتیبانی ارائه دهند.

متأسفانه، از هر 10 مدیر ، تنها دو نفر به طور مستقیم می‌دانند که چگونه کارکنان خود را به این روش راهنمایی کنند. این بدان معناست که بسیاری از سازمان‌ها مربیان عملکرد حرفه‌ای خارجی را برای هدایت تیم‌های مدیریتی خود باید استخدام کنند.

انتخاب مسیر لایف کوچینگ یا کوچینگ عملکرد

کوچینگ عملکرد چه تفاوتی با کوچینگ زندگی یا درمان دارد؟

کوچینگ پرفورمنس کوچینگ زندگی نیست ، اگرچه مطمئناً بین این دو تلاقی هایی وجود دارد. 

کوچینگ زندگی بیشتر یک رشته جامع نگر است، جایی که یک مرجع اخلاقی یا مربی زندگی با رسیدگی به مسائل روانشناختی یا معنوی که شما را از دستاوردها یا احساسات خاص باز می دارد، کمک می کند. آنها ممکن است به حل مسائل در روابط، شغل یا زندگی روزمره شما کمک کنند. مربیان زندگی با درمانگرها متفاوت هستند زیرا آنها همیشه در علم روانشناسی واجد شرایط نیستند. هیچ‌کس جرات نمی‌کند بدون مدرک خود را درمانگر معرفی کند چرا که قانون آنها را از انجام این کار منع می‌کند، اما مربیان زندگی (متاسفانه) می‌توانند. بنابراین آنها ممکن است مکمل خوبی برای زندگی شما باشند، اما معمولا نمی توانند موفقیتان را تضمین کنند.

درمان هم نیست ؟

پس کوچینگ عملکرد نیز درمان نیست، درمانگران می توانند شرایط روانشناختی خاصی مانند مشکلات سلامت روان، اختلالات خلقی، مسائل اعتیاد یا اشکال خاصی از اضطراب را شناسایی و درمان کنند. درمان را می توان در فواصل کوتاه برای مشکلات خاص یا به عنوان یک تمرین طولانی مدت برای حفظ سلامت روان مثبت به طور کلی انجام داد. مثل رفتن به باشگاه.

مربی‌های عملکرد گاهی اوقات می‌توانند مسائلی را که ممکن است برای یک درمانگر مناسب‌تر باشد، شناسایی کنند و در صورت لزوم شما را به متخصصان پزشکی ارجاع دهند، اما به طور کلی هدف آنها نتیجه‌ای بیشتر در زمینه کسب و کار و کار است.

شکی نیست که یک برنامه آموزشی یا درمانی مؤثر می تواند تأثیرات مثبتی بر عملکرد یک فرد در محل کار داشته باشد. افراد شادتر، سالم‌تر، با انگیزه‌تر و همدل‌تر به سر کار می‌آیند و با انرژی و آمادگی برای رسیدن به موفقیت سر کار می‌آیند.

جایی که خودنمایی می کند

به قول جیم کالینز، کوچینگ عملکرد افرادی را که از قبل توانایی انجام کار خود را دارند، می‌گیرد و به آنها کمک می‌کند تا وضعیت را از حالت خوب به عالی تبدیل کنند. تمرکز اصلی در اینجا مربیگری برای عملکرد کاری است.  یک نکته جانبی: مربیگری عملکرد و مربیگری اوج عملکرد اساساً یکسان هستند.

چرا از مربی عملکرد استفاده کنیم؟

انجام این جهش از خوب به عالی راهی خوب برای درج مزایای واقعی مربیگری عملکرد است. اما چند دلیل دیگر نیز برای مشارکت در آن وجود دارد.

اول از همه، در اوج که برسی به نوعی تنها خواهی شد.

افرادی که در مناصب اقتدار قرار دارند، اغلب تا جایی با آنها موافق هستند که از نظر همه اطرافیان آنها به یک “فرد همیشه موفق” تبدیل می شوند – از ترس طرد شدن یا مجازات از انتقاد کردن می ترسند. و همه ما می دانیم که چه نوع فرهنگی می تواند ایجاد کند.

به همین دلیل است که بسیاری از رهبران به «بالا» می‌رسند و دچار رکود می‌شوند. افراط در مهارت ها و رانندگی، زیرا مجبور نیستند با شکست های خود مقابله کنند.

مربیگری مؤثر انفرادی می تواند این خندق اقتدار را دور بزند و آینه ای برای رهبرانی نگه دارد که واقعاً باید به خودشان نگاه کنند. آنها باید خودستایی را کنار بگذارند و برای یک دقیقه گوش دهند، اما برخی از بازخوردهای واقعی اگر به آن عادت نداشته باشند می تواند شاداب کننده و روشنگر باشد و می تواند به نتایج ملموس منجر شود.

یک مدیر عامل معمولی می تواند با کار کردن مثلاً در 80 درصد پتانسیل خود به موفقیت برسد. آنها می توانند کشتی کسب و کار را با شایستگی هدایت کنند، بدون اینکه آب از آب تکان بخورد. اما با وجود این همه جا برای پیشرفت دارند، چرا احتمالات را روی میز می گذاریم؟ چرا برای استفاده از این پتانسیل اضافی و به دست آوردن یک مزیت رقابتی واقعی فکری نمی کنید؟

مزایا فقط به مدیریت انفرادی محدود نمی شود.

در زیر به مهارت‌های خاص‌تری که می‌توان آنها را آموزش داد، نگاه می‌کنیم، اما تأثیرات بسیاری از آنها به عملکرد فردی محدود نمی‌شود.

بهترین نتیجه را از خودتان به دست آورید، همچنین می تواند به شما کمک کند تا از دیگران نیز بهترین بهره را ببرید. چه در موقعیت مدیریت مستقیم قرار داشته باشید، چه فقط فرصت های مکرری برای کار با دیگران داشته باشید، داشتن حس تمرکز بهتر در کار و گشاده رویی در روابط خود می تواند باعث افزایش چشمگیر درک شما در محل کار شود. .

شاید از انتقاد سازنده کمتر آسیب ببینی . شاید شنونده بهتری شوید. زمانی که قبلاً به دیگران اجازه رهبری را می دادید، می توانید به عنوان یک رهبر جسورتر و الهام بخش تر تبدیل شوید.

البته این تغییرات همیشه فورا ایجاد نمی‌شوند، اما حتی یک مکالمه می‌تواند به شما شفافیت و دیدگاه جدیدی نسبت به چیزی که مدتی است مانع شما شده است بدهد و شما را زودتر از آنچه فکرش را می‌کنید در مسیر تغییرات مثبت قرار دهد. به همین دلیل است که مربیگری یکی از قدرتمندترین ابزارهای یک رهبر برای بهبود عملکرد است.

مزایایی کوچینگ عملکرد با رد شدن از پل چوبی

بنابراین، مزایای کوچینگ عملکرد چیست؟

اگر به آماری که در ابتدای این مقاله اشاره کردیم نگاه کنید، و خواهید دید که مربیگری برای عملکرد چندین مزیت دارد از جمله (البته مطمئناً بیشتر از لیست ارائه شده است): 

   • بهره وری بیشتر
   • کیفیت کار بهتر
   • بهبود خدمات مشتری و شکایت کمتر مشتری
   • افزایش ماندگاری مدیران اجرایی
   • کاهش هزینه ها 
   • سود بیشتر
   • روابط مثبت با گزارش های مستقیم، سرپرستان، همتایان و مشتریان
   • همکاری و کار تیمی بهتر
   • افزایش رضایت شغلی

همه اینها خبر خوبی برای یک سازمان است. در واقع، یک مطالعه بر روی یکی از شرکت های Fortune 500 نشان داد که 77٪ از شرکت کنندگان نشان دادند که مربیگری تأثیر قابل توجهی بر حداقل یکی از 9 معیار تجاری دارد و بهره‌وری و رضایت کارکنان بیشترین تأثیر مثبت را داشته است. 

علاوه بر این، طبق اعلام فدراسیون بین‌المللی کوچینگ (ICF)، 86 درصد از سازمان‌ها بازده سرمایه‌گذاری مثبتی که در تعاملات کوچینگ داشتند و 96 درصد از افرادی که کوچ اجرایی داشتند، گفتند که این روند را دوباره تکرار خواهند کرد. 

کوچینگ عملکرد به چه مسائلی می تواند کمک کند؟

طیف کاملی از مهارت ها و مسئولیت ها وجود دارد که یک کوچ عملکرد می تواند به آنها کمک کند. از طرز فکر گرفته تا مدیریت و بهره وری، اینها تنها برخی از مواردی هستند که مربیگری عملکرد می تواند به آنها کمک کند:

1) خودشناسی

به قول آلبرت انیشتین: «وقتی محدودیت‌های خود را بپذیریم، از آنها فراتر می‌رویم». به دست آوردن درک محدودیت ها، ویژگی ها، نقاط قوت و ضعف ما به عنوان هوش درون فردی شناخته می شود و می تواند از طریق ترکیبی از کار انفرادی و ذهن آگاهی و گفتگو با یک کوچ عملکرد به آنها دست یافت.

این با مربیگری توانایی ارتباط درون فردی – توانایی برقراری ارتباط با خود از طریق صداگذاری و افکار درونی – گسترش می یابد. این همان چیزی است که برای ساختن تصویر خود از خود، صحبت کردن با خود یا مقابله با ناملایمات زمانی که بدون حمایت خارجی هستیم، استفاده می کنیم.

2) پرداختن به احساسات یا رفتارهای منفی

پس از به دست آوردن کمی خودشناسی، ما برای درک موانعی که در مسیر موفقیت ما قرار دارند، مجهزتر هستیم.

کوچینگ می تواند به حذف موانعی مانند موارد زیر کمک کند:

    • ترس
    • احساس حقارت
    • دودلی
    • احساس گناه

و همچنین می تواند به بررسی واقعیت بسیار مورد نیاز در مورد ویژگی ها و رفتارهای نامطلوب بپردازد مانند:

    • بیکاری، تنبلی
    • خودشیفتگی
    • بی حوصلگی
    • ناتوانی در گوش دادن به حرف دیگران

مشخصاً محدودیتی برای اینکه یک مربی چقدر می تواند پیش برود وجود دارد – آنها نمی توانند کل شخصیت ها را تغییر دهند. اما حتی جرقه زدن فکری که قبلاً هرگز نداشته‌اید، می‌تواند همان چیزی باشد که برای شروع در مسیر درست به آن نیاز داشتید.

3) یادگیری مهارت های جدید

قبل از ورود به یک دوره یا برنامه آموزشی برای یک مهارت جدید هیجان انگیز، باید یاد بگیرید که چگونه یاد بگیرید و خود را در یک ذهنیت مناسب برای مطالعه قرار دهید. به احتمال زیاد، اگر در یک سازمان به اندازه کافی فاصله داشته باشید، احتمالاً در نوعی از سیستم آموزشی موفق شده اید. اما برای برخی، توانایی یادگیری مهارت‌ها و رشته‌های جدید در سن ۱۸ سالگی از بین می‌رود.

بازگشت به ذهنیت بهبود مستمر چیزی است که یک مربی خوب همراه با تکنیک هایی برای یادداشت برداری، حفظ اطلاعات و ایجاد عادت می تواند به شما کمک کند.

4) سخنرانی عمومی

یک سخنران عمومی عالی بودن به عنوان چیزی است که به طور طبیعی با تمرین به دست می آید. در حالی که این تا حدی درست است، یک مربی سخنرانی واقعاً می‌تواند عملکرد شما را در ارائه‌ها با ارائه بازخوردی که نیاز دارید افزایش دهد، اما همیشه نمی‌توانید آن را دریافت کنید به خصوص اگر در جایگاه بالایی از یک سازمان باشید.

مواردی مانند ساختار ارائه، زبان بدن، تکنیک‌های آوازی و حتی طراحی نمایش اسلاید، همه چیزهایی هستند که می‌توان آنها را آموزش داد. و آنها می توانند تفاوت بین ارائه های شما را ایجاد کنند که به سادگی تحمل می شوند تا به خاطر سپرده شوند. اگر این به معنای تفاوت بین بردن یک زمین و دست خالی رفتن به خانه باشد، مطمئناً چند جلسه مربیگری ارزش سرمایه گذاری را دارد.

5) مدیریت افراد

کارمندان زیادی در آنجا وجود دارند که با خوشحالی بازخورد سازنده ای در مورد رئیس خود ارائه می دهند. در حالی که مهم است که به آنها گوش دهید تا بفهمید چگونه می توانید بهترین نتیجه را از آنها ببرید، یک حزب بی طرف نیز ارزش مشاوره برای مشاوره تخصصی در مورد نحوه مدیریت مؤثر افراد را دارد . 

مربیان می‌توانند سؤالات درستی بپرسند و شما را وادار کنند که در مورد کارهایی که واقعاً در مدیریت افراد انجام می‌دهید فکر کنید. آنها می توانند به شما در درک و تعریف سبک رهبری خود کمک کنند و شما را با ابزار بهتری برای برخورد با انواع شخصیت ها مجهز کنند. 

6) تمرکز و نظم

توانایی انجام کار عمیق – که توسط کال نیوپورت به عنوان تمرکز بدون حواس‌پرتی بر روی یک کار سخت‌گیرانه شناختی تعریف شده است – به راحتی به دست نمی‌آید. این نیاز به ترکیبی از سلامت روانی خوب، محیط کاری مناسب، همکاران و خانواده حمایتگر و یک برنامه شخصی کاملاً سازمان یافته دارد. 

اما، با تمرین کافی، می تواند به یک عادت تبدیل شود، و پاداش جلسات کاری عمیق مداوم می تواند فوق العاده باشد. کوچ ها می‌توانند به ساختن سیستم‌ها و چارچوب‌های فکری کمک کنند تا کارهای عمیق را بیشتر و طولانی‌تر انجام دهند.

7) خلاقیت

داشتن ایده های نوآورانه ممکن است مانند یک مهارت ذاتی به نظر برسد که برخی از انسان ها خلاق متولد می شوند، اما در واقع یک فرآیند فکری سیستماتیک است که می توان آموزش داد. رهبرانی که به مجموعه مهارت های پیشروتر نیاز دارند، می توانند از یک کوچ استفاده کنند تا ذهن خود را در طول زمان به روی روش های جدید ترکیب، جداسازی، بازسازی، و برون یابی از ایده های موجود برای باز کردن راه برای ایده های جدید باز کنند.

8) مربیگری جسمانی

بدن سالم، ذهن سالم. اگر به بهترین های فیزیکی خود نزدیک نباشید، نمی توانید از افرادی که به شما وابسته هستند حمایت کنید. مربیان شخصی معمولی این کار را به خوبی انجام خواهند داد، اگرچه پیدایش مربیانی که به طور خاص برای حفظ سلامتی مدیران اجرایی هستند ارزش بررسی دارد – آنها تمایل دارند رژیم‌های آموزشی را با خواسته‌های سبک زندگی مدیران عامل و مدیران پرمشغله تطبیق دهند.

چگونه کوچینگ عملکرد، عملکرد را بهبود می بخشد؟

اما، این نوع کوچینگ چگونه کار می کند؟ این مزایا چگونه حاصل می شود؟ 

یک مربی عملکرد – خواه یک مدیر در یک شرکت باشد یا یک شخص ثالث حرفه ای – می تواند به شخص دیگری کمک کند: 

    • موانع یا مشکلات مربوط به عملکرد را شناسایی و برطرف نماید
    • اهداف عملکردی عملی و انگیزشی را تعیین می کنند
    • نقاط قوت موجود خود را درک کرده و به حداکثر می رسانند
    • تعارض با همکاران را کاهش داده، یا از آن جلوگیری می کنند
    • رفتارها و طرز فکرهای خودزنی را شناسایی  و به آنها رسیدگی می کنند
    • کمک موثرتری در تیم آنها می شوند
    • عزت نفس و درک خود را در آنها تقویت می کنند
    • مهارت های خاص مانند سخنرانی در جمع یا حضور اجرایی آنها را تقویت می شود

همه اینها منجر به بهبود عملکرد در موقعیت آنها می شود. در واقع، 80 درصد از افرادی که کوچینگ دریافت کرده‌اند، تأثیرات مثبتی در زمینه‌های متعددی از جمله عملکرد کاری، مهارت‌های ارتباطی، بهره‌وری، رفاه و استراتژی‌های مدیریت کسب‌وکار گزارش کرده‌اند.

به علاوه، یک مدل مربیگری مسئولیت پذیری را افزایش می دهد. هنگامی که شخص دیگری در اهداف شما مشترک می شود، آنها می توانند برای ادامه دادن آن تلنگرهای دوستانه ارائه دهند – به خصوص زمانی که انگیزه شما شروع به از بین رفتن می کند.

تحقیقات انجمن توسعه استعدادها نشان می‌دهد که اکثر افراد اگر صرفاً ایده یا هدف گسترده‌ای در ذهن داشته باشند، 10 درصد شانس تکمیل یک هدف را دارند. با این حال، اگر آنها آن هدف را با شخصی در میان بگذارند و بگویند که متعهد به دستیابی به آن هستند، شانس آنها برای دستیابی به هدفشان به 65 درصد افزایش می یابد. حتی شگفت انگیز تر؟ اگر قرار ملاقات مسئولیت پذیری خاصی با شخصی که تعهد کرده اند داشته باشند، احتمال موفقیت آنها به 95 درصد افزایش می یابد.

 

این قدرت یک مربی عملکرد به طور خلاصه بود

آنها نه تنها از شما در شناسایی اهدافتان حمایت می کنند، بلکه شما را در مسیر دستیابی به آنها نگه می دارند. که منجر به بهبود عملکرد می شود.

 

کوچینگ عملکرد برای چه کسانی مناسب است؟

یک برنامه کوچینگ عملکرد سفارشی شده مناسب تقریباً برای هر کسی، صرف نظر از صنعت، می تواند مفید باشد.

برای کسانی که تازه وارد یک حرفه شده اند، ممکن است منطقی نباشد – کسب شایستگی از طریق آموزش و تجربه اولیه قبل از فکر کردن به ارتقای مهارت های خود به سطح بعدی ضروری است. اما ممکن است تعجب کنید که چه نوع شغل یا شخصیتی می تواند از مربیگری عملکرد بهره مند شود.

برخی از بالاترین دستاوردها در جهان از کوچینگ عملکرد استفاده می کنند که ورزش نمونه بارز آن است. کانر مک گرگور یکی از موفق ترین مبارزان MMA دوران مدرن و مطمئناً یکی از با اعتماد به نفس ترین مبارزان است. با این حال، پس از یک باخت در سال 2018، او مربی درونی خود را با الهام از صحبت های تونی رابینز را قبل از مبارزه بعدی خود در لحظه آخری به خدمت گرفت. و البته، مانند هر مبارز برجسته، او یک خدمه کامل از مربیان دارد که در ماه های منتهی به مبارزه با او کار می کنند. این یک تلاش تیمی است.

در تجارت، مربیان با عملکرد بالا عمدتاً به دلایل خاصی در زمان‌های خاص جستجو می‌شوند. به گفته دیوید بی پیترسون، کارشناس کوچینگ اجرایی در 7 Paths Forward، این یک زمینه رو به رشد است:

 

بیست سال پیش، مربیگری عمدتاً متوجه مدیران بااستعداد اما ضعیف بود که احتمالاً اگر چیزی تغییر نمی‌کرد، اخراج می‌شدند. امروز مربیگری یک راه‌حل محبوب و قدرتمند برای اطمینان از عملکرد برتر از حیاتی‌ترین استعدادهای سازمان است.

به ویژه، خدمات یک مربی می تواند برای کسانی مفید باشد که:

    • در یک تقاطع شغلی یا نقطه عطف قرار دارند
    • یک هدف بلندپروازانه داشته باشید
    • شفافیت بهتری در برنامه های خود می خواهند
    • در زمانی که با شکست‌ها یا پیامدهای رویدادهای منفی زندگی سر و کار دارید
    • هنگامی که می خواهید بر فرسودگی شغلی، استرس یا کار بیش از حد غلبه کنید

تخریب اسطوره ها

این تمایل وجود دارد که بر این باور باشیم که کوچینگ عملکرد برای نوع خاصی از افراد در نظر گرفته شده است، به طور عمده:

الف) یک موجود با عملکرد بالا در یک سازمان

ب) کسی که در موقعیت خود مشکل دارد و باید در برنامه بهبود قرار گیرد

درست است – هر دوی این نوع افراد می توانند از حمایت و راهنمایی یک مربی عملکرد بهره مند شوند. اما، مطمئنا آنها تنها کسانی نیستند که می توانند از مزایای این نوع رابطه بهره ببرند. 

به این دلیل که کوچینگ عملکرد می تواند برای هرکسی که می خواهد عملکرد شغلی خود را بهبود بخشد و به پتانسیل کامل خود برسد، مفید باشد. 

کوچینگ عملکرد به یک صنعت، موقعیت یا سطح تجربه خاص محدود نمی شود. همه ما فضایی برای رشد و بهبود داریم، و کوچینگ عملکرد می تواند کاتالیزور این پیشرفت باشد – صرف نظر از اینکه شما چه کسی هستید.

کوچینگ عملکرد در مدیریت چیست؟

بیایید کمی بیشتر در مورد آن مفهوم صحبت کنیم. این وظیفه رهبر است که کارکنان خود را مربیگری کند، اما بسیاری از مدیران به تخصص و دانش لازم برای تحقق این امر مجهز نیستند.

اینجاست که مربیگری عملکرد در مدیریت مطرح می شود. از طریق این فرآیند، رهبران یک شرکت تحت آموزش قرار می گیرند…خوب، مربیگری . 

همانطور که در بخش قبل ذکر شد، برخی از شرکت‌ها و رهبران متخصصان کوچینگ خارجی را استخدام می‌کنند تا وارد عمل شوند و رفتار و دستاورد رهبران خود را شکل دهند. ممکن است شنیده باشید که از آن به عنوان یک کوچ اجرایی یا یک کوچ رهبری یاد می شود. 

این کارشناسان مستقیماً با مدیران و سرپرستان یک شرکت کار خواهند کرد تا به آنها بیاموزند که چگونه به مربیان مؤثری برای کارمندان خود تبدیل شوند. مربیان اجرایی سرپرستان را راهنمایی می‌کنند و سپس سرپرستان گزارش‌های مستقیم آن‌ها را هدایت می‌کنند – که منجر به یک سازمان همه جانبه با عملکرد بالا می‌شود. 

با در نظر گرفتن این موضوع، مربیان عملکردی که در این زمینه تخصص دارند، به طور کلی در یکی از این دو دسته قرار می گیرند:

    • رهبر شرکتی که کارمندان را مدیریت می کند و مسئول موفقیت آنهاست
    • یک مربی خارجی که در کوچینگ عملکرد برای رهبران شرکت تخصص دارد

در یک مربی عملکرد به دنبال چه چیزی باشیم

شما در مورد مزایای مربیگری عملکرد آماده شدید و مشتاق هستید با کسی همکاری کنید که بتواند به شما کمک کند تا به پتانسیل حرفه ای خود دست پیدا کنید. 

اما، چگونه کوچ عملکرد مناسب خود را پیدا می کنید؟ 

بهترین مکان برای شروع در سازمان فعلی شماست. با بخش منابع انسانی یا مدیر خود ارتباط برقرار کنید تا سوالات متفکرانه ای در مورد گزینه های مربیگری عملکرد خود بپرسید. این موارد می تواند شامل موارد زیر باشد:

    • آیا شرکت شما برنامه کوچینگ یا مربیگری ثابتی دارد؟ اگر چنین است، چگونه می توانید اطلاعات بیشتری در مورد آن برنامه به دست آورید؟
    • آیا شرکت شما با یک کوچ حرفه ای یا خدمات شخص ثالث کار می کند؟
    • آیا قبلاً کسی در شرکت شما با کوچ عملکرد کار کرده است؟ تجربه آنها چگونه بود؟
    • آیا شرکت شما برای کارمندانی که مایل به کار با کوچ هستند منابع یا بازپرداختی ارائه می دهد؟
    • چه فرصت های رشد یا پیشرفت حرفه ای دیگری در دسترس شماست؟ 

پاسخ به این سؤالات به شما کمک می کند تا نحوه حرکت رو به جلو را تعیین کنید – چه با یک فرد داخلی در سازمان شما باشد یا با یک کوچ حرفه ای خارجی.

اگر انتخاب می کنید که به دنبال یک مربی خارجی بگردید، هوشمندانه است که فهرستی از معیارهای مورد نظر خود داشته باشید تا بتوانید فردی را پیدا کنید که با شما و اهداف عملکردی شما مطابقت داشته باشد. همانطور که هاروارد بیزینس ریویو توضیح می دهد ، چندین چیز برای ارزیابی آنها وجود دارد، از جمله:

1) تجربه

    • مربیگری را در محیطی مشابه تجربه کرده باشند
    • تجربه کار با فردی با اهداف و/یا تجربه مشابه

2) فرآیندهای سنجش عملکرد و موفقیت

وقتی مربی‌ای را پیدا کردید که می‌خواهید با او همکاری کنید، بخواهید فهرستی از برخی از مشتریان قبلی آن‌ها را ببینید یا اگر مشتریان قبلی‌ای دارند که می‌توانید با آنها تماس بگیرید و از تجربیات آنها مطلع شوید. از این طریق می توانید اطلاعات ارزشمند زیادی به دست آورید.

علاوه بر این، بسیاری از مربیان مشاوره رایگان ارائه می دهند. ارزش این را دارد که از آن استفاده کنید تا بتوانید سوالاتی بپرسید و درک کلی از میزان ارتباط خود داشته باشید. 

شما همچنین می خواهید یکی را پیدا کنید که بازخورد خود را دریافت کند و سعی کند اثربخشی را تضمین کند. در یک مطالعه HBR در مورد مربیگری اجرایی، این مورد در بیش از چند مورد از موضوعات آنها وجود نداشت:

مربیان می توانند در ارزیابی تأثیر کار خود و انتقال نتایج به مدیران اجرایی و ذینفعان بسیار سست باشند. در حالی که 70 درصد از مربیان مورد بررسی گفتند که ارزیابی کیفی پیشرفت را ارائه می دهند، کمتر از یک سوم آنها تاکنون بازخوردی را در قالب داده های کمی در مورد رفتارها، و کمتر از یک چهارم، هر نوع داده کمی را در مورد نتایج تجاری تعامل مربیگری ارائه می دهد.”

راه حل؟ به گفته نویسندگان، سازمان‌هایی که مربیان خارجی را استخدام می‌کنند باید بر بررسی‌های منظم و رسمی پیشرفت پافشاری کنند تا مطمئن شوند سرمایه‌گذاری‌شان ارزشش را دارد – با حداکثر داده‌های ممکن.

فرهنگ های یادگیری، فرهنگ های کسب درآمد هستند

فرهنگ یادگیری مداوم و توسعه شخصی هر شرکتی را به سمت موفقیت سوق می دهد. در محیط مافوق صوت تجارت مدرن، توانایی یک شرکت برای انطباق و بهبود تنها در صورتی امکان پذیر است که افراد آن بتوانند خود را سازگار کرد.

تحقیقات اخیر به نقل از Society for Human Resource Management نشان می دهد که تنها 10 درصد از سازمان ها دارای یک “فرهنگ یادگیری واقعی” هستند – فرهنگی که “از یک ذهنیت باز، جستجوی مستقل برای دانش و یادگیری مشترک در جهت ماموریت و اهداف سازمان حمایت می کند. سازمان”.

علاوه بر این، تنها 20 درصد از کارکنان مورد بررسی «رفتارهای یادگیری مؤثر» را نشان دادند.

به عبارت دیگر، 90 درصد شرکت ها و 80 درصد کارمندان پتانسیل های بکری را ارائه می هند. به نظر دلیل خوبی برای سرمایه گذاری روی مربیگری کوچک است، فکر نمی کنید؟

همانطور که در کتاب دفتر باهوش عاطفی مدرسه زندگی به صراحت بیان شده است، یک محل کار مولد ابتدا باید عاقلانه باشد:

“از آنجایی که فرهنگ آن خطا را تشخیص می دهد و عادی می کند، دفتر عاقل همیشه به روی یادگیری باز است و مراقبت مداوم برای آموزش و راهنمایی دارد. یادگیری فرآیندی نیست که با مدرک دانشگاهی به پایان برسد. دفتر خردمند این را می پذیرد که به هر فردی اشاره کند – با درایتی بی‌نهایت – راه‌های متعددی که در آنها ناقص هستند، نقض حیثیت آنها نیست، بلکه پایه‌های مراقبت است؛ حتی نوعی عشق.»

شاید الان زمان تماس با آن کوچ باشد.

چگونه یک کوچ را پیدا کنیم، با ذره بین یک کوچ در صفحه ای پر از عکس برجسته شده است

چگونه می توانید یک مربی عملکرد پیدا کنید؟

اکنون که می دانید به دنبال چه هستید، چگونه می توانید آنها را پیدا کنید؟ چند مکان مختلف وجود دارد که می توان به آن نگاه کنید:

    • کارفرمای فعلی شما: دوباره از کارفرمای خود شروع کنید. آنها ممکن است یک برنامه مربیگری داشته باشند که در آن یک رهبر در سازمان شما بتواند به عنوان مربی عملکرد به شما خدمت کند. یا، آنها می توانند با یک مربی شخص ثالث که می تواند پشتیبانی و راهنمایی ارائه دهد، در ارتباط باشند.
    • شبکه حرفه ای شما: شما یک شبکه کامل از مخاطبین حرفه ای دارید و هرگز نمی دانید چه کسی با چه کسی در ارتباط است. با برخی از آشنایان حرفه ای خود تماس بگیرید و از آنها بپرسید که آیا از کوچ عملکرد استفاده کرده اند یا در مورد کسی شنیده اند که می تواند برای شما مناسب باشد. ممکن است از حرفه ای هایی که دقیقا نزدیک شما هستند شگفت زده شوید.
    • LinkedIn: از قابلیت جستجو در این پلتفرم‌ها برای جستجوی کلمات کلیدی مانند «کوچ عملکرد»، «کوچ اجرایی»، «مربی رهبری» و موارد دیگر استفاده کنید. اگر می‌خواهید با مربی حضوری کار کنید، پروفایل‌هایی را خواهید یافت که می‌توانید مطالعه کنید و همچنین می‌توانید براساس مکان فیلترینگ را انجام دهید. علاوه بر آن برخی از سایت ها حتی نظرات هر کوچ را به شما نشان می دهد تا بتوانید در مورد تجربیات افراد دیگر بشنوید.
    • google : همیشه گوگل یک موتور جستجوی عالی برای پیدا کردن هر آن چیز که مدنظرتان است خواهد بود می توانید از این موتور برای این جستجو نیز بهره مند شوید.
    • از خدمات کوچینگ این سایت نیز می توانید به بهترین خود نزدیک تر گردید.

به حداکثر رساندن عملکرد و پتانسیل خود؟  “تو در مسیر موفقیت هستی”

شاید شما دقیقا بدانید که می خواهید به چه چیزی برسید. یا شاید شما در تلاش برای شناسایی نقاط قوت خود و جستجو کردن اهداف شغلی که آنها را تحت تأثیر قرار می دهد، هستید.

صرف نظر از اینکه در کدام گزینه قرار می گیرید، کوچینگ عملکرد می تواند به شما کمک کند. مربی عملکرد با شما همکاری می کند تا اهداف شما را مشخص کند، یک برنامه عملیاتی برای دستیابی به آنها ایجاد کند و از شما حمایت کند تا به بهترین نسخه از خود حرفه ای خود تبدیل شوید.

به هر حال، شما تنها مسئول سرنوشت شغلی خود هستید – اما همه ما هر از گاهی به کمک و حمایت کمی نیاز داریم.

 

اگر برای شروع کوچینگ عملکرد در حال حاضر آماده اید

با یک جلسه کوچینگ عملکرد می توانید مسیری پر از موفقیت و آگاهی را برای خود رقم بزنید

درخواست اوین جلسه رایگان با تماس با ما یا پر کردن فرم درخواست.
امیر مرتضایی فر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب بیشتر

عملکرد بالا با کوچینگ عملکرد و مالتیتسکینگ
کوچینگ عملکرد

کوچینگ عملکرد

کوچینگ عملکرد یا Performance Coaching یک فرآیند رسمی است که از شما را در جهت رشد، توسعه و اوج عملکردتان در حرفه خود همراهی و

Read More »
کوچینگ سازمانی در قالب کوچینگ تیمی
کوچینگ سازمانی

کوچینگ سازمانی

کوچینگ سازمانی تغییرات سیستمی را در یک شرکت هدف قرار می دهد. اغلب با مربیگری اجرایی همپوشانی دارد، جایی که تمرکز بر رشد فرد است. به طور

Read More »
علامت های سوال و پیدا شده یک ایده به صورت لامپ
کوچینگ رهبری

رهبری خوب یعنی پرسشگری

رهبران امروز باید یک مهارت نادیده گرفته شده رهبری را دوباره مرور کنند: پرسشگری. در سالی های که به عنوان یک مدیر اجرایی و مشاور بودم،

Read More »

آیا میخواهید به کسب و کار خود را بهینه کنید

با ما در ارتباط باشید

ُShaking Hand with Amir Mortezaeifar