رهبری که یک مدیر کارتونی رو با قابلیت های بالا در کف دست خود نگه داشته است

7 مهارت یک مدیر موفق

ویژگیهایی را که برای تحت تأثیر قرار دادن کارفرمایان و مدیریت موفقیت آمیز یک تیم یا تجارت نیاز دارید ، کشف کنید.

اگر علاقمند هستید در نقش مدیریت پیشرفت کنید، به یک مجموعه مهارت مدیریت دقیق تر نیاز دارید. این 7 مهارت برای یک مدیریت موفق باعث می شود، که شما خوب ببینید، خوب بشنوید، خوب برنامه ریزی کنید و خوب مدیریت نمائید.

نمودار قابلیت های فردی و مهات های فردی

1. مهارتهای بین فردی

مشاغل مدیریتی همه مربوط به توانایی ایجاد روابط موفق است. برای رهبری تیم باید احترام همکاران خود را جلب کنید. برای انجام این کار ، باید بدانید چگونه با مردم به طور موثر برخورد کنید، باید بتواید مهارت های بین فردی خود را افزایش دهید.

اختصاص دادن زمانی برای آشنایی با اعضای تیم در سطح شخصی و حرفه ای، از طریق فعالیت های اجتماعی شنیدن دق دقه ها، شناخت علاقمدی ها و مهارت ها و …، در حالی که هنوز محدودیت های حرفه ای را حفظ می کنید، تا حد زیادی به احترام آنها کمک می کند، از طرفی می توانید با حفظ مدیریت بین فردی اقتدار خود را در رابطه کنترل نمایید تا تیم سازی فردی موفق شوید.

2. ارتباط و انگیزه

رهبران موثر باید بر همه انواع ارتباطات از جمله مهارت های نوشتاری ، شفاهی و شنوایی مسلط باشند. شما به عنوان مدیر تیم ، خط ارتباطی بین کارکنان اولیه و مدیریت ارشد هستید. شما می توانید با افراد مختلف ، از کارمندان سطح ابتدایی گرفته تا مدیران بخش ها و مدیران عامل ، به روش های مختلف از جمله ایمیل و رسانه های اجتماعی ، تلفنی و ارائه های سمیناری، تشکیل جلسات با نفرات ارتباط برقرار کنید.

شما باید یک رابطه قابل اعتماد با کارکنان داشته باشید تا آنها احساس راحتی در اشتراک گذاری اطلاعات با شما داشته باشند. برای اطمینان از حفظ خطوط ارتباطی ، باید خود را به آسانی در دسترس کارکنان خود قرار دهید تا در مورد مسائل یا نگرانی های پیش آمده صحبت کنند. داشتن سیاست درهای باز یا جلسات هفتگی یا ماهانه تیم می تواند این امر را تسهیل کند. نگرش باز و مثبت تا حد زیادی به ایجاد یک محیط کار سالم کمک می کند. خود را محدود نکنید، حرکات ساده ، مانند تشویق فعال ، شناخت دستاوردها و علاقه به زندگی کارکنان ، تضمین می کند که کارکنان احساس ارزشمندی کنند. یک محیط کاری مثبت کارکنان شاد و با انگیزه ایجاد می کند.

جهت گیری آدمک های چوبی به سمت هم با فلش روی میز تحریر

3. سازماندهی و تفویض اختیار

به عنوان یک مدیر ، شما مسئولیت های متعددی را حل و فصل خواهید کرد، بنابراین مهارتهای عالی سازماندهی در این موضوع بسیار حیاتی هستند. شما باید حجم کار خود را مدیریت کنید، بر کار سایر کارکنان نظارت کنید، در جلسات شرکت کنید، ارزیابی انجام دهید و سیاست های شرکت را مرور کنید. شیوه های شلخته کار ، تاخیر و عدم سازماندهی عمومی در این سطح قابل تحمل نیست و الگوی بدی برای کارکنان شما خواهد بود. مهارتهای سازماندهی موثر استرس را کاهش می دهد، زمان را ذخیره می کند و از رعایت اولویت های مهم پشتیبانی می کند.

بسیاری از مدیران با تفویض اختیار وظایف به همکاران ، حجم کاری شلوغ خود را کاهش می دهند. برای انجام م موثر این کار، باید مهارت های کارکنان خود را تجزیه و تحلیل و شناسایی کرده و وظایف خود را به هر کدام بسته به مهارت آنها اختصاص دهید. تفویض اختیار نشانه ضعف نیست و در واقع می تواند میزان کاری را که یک مدیر موفق می تواند انجام دهد چندین برابر کند، و این موضوع باعث افزایش اعتماد به نفس و مهارت های تیم می شود.

4. برنامه ریزی آینده و تفکر استراتژیک

وظیفه یک مدیر است که به تصویر بزرگتر فکر کند، بنابراین علاوه بر تمرکز بر وظایف و مسئولیت های امروز ، باید برای آینده نیز برنامه ریزی کنید. این به معنای تعیین اولویت ها در راستای اهداف شرکت ، بررسی سیستم ها و خط مشی ها ، و شرکت در آموزش های CPD Continuing Professional Development (فعالیت های توسعه ای مستمر ) تیم شما است. به عنوان یک متفکر استراتژیک، شما نوآوری و تغییر را تشویق می کنید تا تیم و سازمان خود را به طور کلی پربارتر و سودآورتر کنید.

5 بالن قرمز که یک بالن آن با بادکنی قرمز بالاتر از بقیه رفته است

5. حل مسئله و تصمیم گیری

شما وظیفه دارید هر روز در یک موقعیت مدیریتی مشکلات را تشخیص داده و حل مسئله کنید. این امر مستلزم توجه ویژه به جزئیات و توانایی حفظ آرامش تحت فشار است. برای اطمینان از اینکه تیم شما سازنده است و روند کار بدون مشکل اجرا می شود ، هنگام بروز مشکلات باید به تنهایی فکر کنید. تفکر خلاق به شما کمک می کند تا مشکلات را با راه حل های خلاقانه ای برطرف کنید و تأثیر  مخرب آن را روی تیمتان و کل کسب و کار به حداقل برساند. هنگامی که مجبور هستید در مورد چگونگی انجام موفقیت آمیز یک کار یا رسیدن به یک هدف تجاری تصمیم فوری بگیرید، فکر کردن سریع این که بتوانید به سرعت مزایا و معایب یک موقعیت را بسنجید و تصمیم آگاهانه بگیرید مفید است.

6. آگاهی تجاری

این مهارت تقاضای زیادی در بین کارفرمایان تجاری دارد. در واقع ، به گفته استخدام کنندگان ، آگاهی تجاری چیزی است که اکثر فارغ التحصیلان فاقد آن هستند.

اگر می خواهید در سطح مدیریت پیشرفت کنید ، درک بازار که در آن کسب و کار فعالیت می کند و آنچه باعث موفقیت یک تجارت می شود ضروری است. برای اثبات این امر ، باید نشان دهید که:

  • از ماموریت و اهداف سازمان آگاه هستند
  • درک درستی از بخشی که شرکت به آن تعلق دارد داشته باشد
  • از مسائل سیاسی و اقتصادی موثر بر تجارت آگاهی داشته باشید
  • می تواند رقبای شرکت را شناسایی کند.

 

7. راهنمایی

مدیران علاوه بر تصمیم گیران متمرکز بر مشاغل ، باید نقش حمایتی را نیز ایفا کنند. اگر به این سطح ارشدیت رسیده اید ، مجموعه ای از تجربه، دانش و مهارت دارید و وظیفه شما این است که این دانش را به دیگران منتقل کرده و مهارت های خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

این شامل آموزش و مشاوره به کارکنان و ایجاد اعتماد به نفس و مهارت های آنها می شود. در موقعیت مدیریتی، شما نیروی محرکه پیشرفت اعضای تیم خواهید بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب بیشتر

عملکرد بالا با کوچینگ عملکرد و مالتیتسکینگ
کوچینگ عملکرد

کوچینگ عملکرد

کوچینگ عملکرد یا Performance Coaching یک فرآیند رسمی است که از شما را در جهت رشد، توسعه و اوج عملکردتان در حرفه خود همراهی و

Read More »
کوچینگ سازمانی در قالب کوچینگ تیمی
کوچینگ سازمانی

کوچینگ سازمانی

کوچینگ سازمانی تغییرات سیستمی را در یک شرکت هدف قرار می دهد. اغلب با مربیگری اجرایی همپوشانی دارد، جایی که تمرکز بر رشد فرد است. به طور

Read More »
علامت های سوال و پیدا شده یک ایده به صورت لامپ
کوچینگ رهبری

رهبری خوب یعنی پرسشگری

رهبران امروز باید یک مهارت نادیده گرفته شده رهبری را دوباره مرور کنند: پرسشگری. در سالی های که به عنوان یک مدیر اجرایی و مشاور بودم،

Read More »

آیا میخواهید به کسب و کار خود را بهینه کنید

با ما در ارتباط باشید

ُShaking Hand with Amir Mortezaeifar