تخم مرغ های سفید در یک طرف و تخم مرغ طلایی در یک طرف دیگر و ردپایی جوجه ها که به سمت آنها می روند

7 مرحله خلق برند شخصی قدرتمند

خلق برند شخصی قدرتمند فقط مختص افراد مشهور و شرکت های Fortune 500 نیست. این که آیا به دنبال شغل بهتر ، شناخت صنعت یا مشتریان جدید هستید ، لذا برندسازی ضروری است. و اگر فکر نمی کنید مارک شخصی دارید ، فقط خودتان گوگل کنید، و سوال اینجاست ، آیا می خواهید زندگی خود را داشته باشید یا می خواهید داستان خودتان را کنترل کنید؟ با مدیریت خود و نحوه نگاه جهان به شما ، موقعیت بهتری برای رسیدن به اهداف شغلی خود خواهید داشت. این هفت مرحله برندسازی شما را در راه ایجاد یک نام تجاری شخصی قدرتمند قرار می دهد.

مردی که از نردبان بالا رفته است و طلوع خورشید را نگاه می کند

1- چشم انداز نام تجاری خود را ایجاد کنید

چشم انداز برند مانند بیانیه ماموریت نوشته می شود – در زمان حال، گویی قبلاً آن را انجام داده اید. واضح بوده و تصویر واضحی را رسم می کند. یک دیدگاه تجاری خوب نوشته شده به شما کمک می کند تا آگاهانه از وضعیت فعلی خود به جایی که می خواهید باشید، بروید. یک فرمول کلاسیک برای بیانیه برند شخصی قدرتمند از این الگو پیروی می کند: “من به ______________ کمک می کنم ______________.” به عنوان مثال ، “من به سازمانهای تولیدی کمک می کنم تا فرایندهای خود را برای کاهش ضایعات و افزایش سود بهبود بخشند.” رهبری با بیان “چرا” شروع می شود. همانطور که سیمون سینک ، نویسنده می گوید ، “مردم کاری را که شما انجام می دهید نمی خرند ، آنها به شما پول می دهند چون شما این کار را انجام می دهید.”

2- تصمیم بگیرید که می خواهید برند شخصیتان به چه دلیل شناخته شود

اگر در زمینه موضوعی خاص به عنوان متخصص جهان شناخته شوید ، آن چه خواهد بود؟ تنها راه ایجاد یک برند شخصی قدرتمند  قانع کننده تبدیل شدن به یک مقام شناخته شده در یک منطقه خاص است. در مورد رقابت در آن بازار تحقیق کنید و تعیین کنید که چگونه خود را متمایز خواهید کرد. چه چیزی شما را منحصر به فرد می کند؟ با استفاده از هدایای خاص خود ، بیشتر از دیگران متمایز خواهید شد. برند شخصی شما باید بازتابی دقیق از علاقه ها ، مهارتها ، ارزشها و باورهای شما باشد.

3- مخاطبان نشان تجاری خود را مشخص کنید

یکی از بدترین اشتباهاتی که می توانید هنگام ایجاد یک نام تجاری شخصی انجام دهید ، تلاش برای جلب نظر همه است. به همین دلیل است که تعیین جایگاه خود بسیار مهم است. به کی می خواهی خدمت کنی؟ به گفته Re Perez ، استراتژیست برندسازی ، “یک برند عالی با درک اینکه شما چه کسی هستید ، چه چیزی را نشان می دهید ، بازار شما و درک موقعیت شما شروع می شود. این چه تصوری است که شما باید ایجاد کنید تا بتوانید برای مخاطب مورد نظر که می خواهید جذب آن شوید ، جذاب باشید؟ ” یک تمرین ارزشمند این است که نمایه (یا لوگو) مورد نظر خود را ایجاد کنید. هرچه مخاطبان خود را بیشتر بشناسید ، آمادگی بیشتری برای توسعه محصولات و خدمات مورد نیاز آنها خواهید داشت. مواردی مانند جمعیت شناسی ، روان شناسی ، نقاط درد و چالش های آنها را در نظر بگیرید. آنها با چه مشکلاتی دست و پنجه نرم می کنند و چگونه می توانید به آنها کمک کنید؟

بطری حاوی پیغام کنار ساحل

4-  یک پیام ثابت برند ایجاد کنید

می خواهید چه پیامی را به طور مداوم در محتوا و بازاریابی خود تقویت کنید؟ وقتی تصمیم گرفتید که چیست، برای برندسازی از یک پیام در تمام کانالهای ارتباطی خود استفاده کنید. ثبات اعتماد و اعتبار را برای مخاطبان شما ایجاد می کند. علاوه بر حفظ لحن و شخصیت خود، از عناصر طراحی (مانند لوگوی خود) نیز به طور مداوم استفاده کنید. یافتن صدای منحصر به فرد خود و وفادار ماندن به آن یکی از کلیدهای ایجاد یک نام تجاری شخصی قدرتمند است.

5- برند معتبر باشید

برند شخصی شما نباید یک شخصیت باشد. این اختراع نیست باید اصالتاً شما باشید، مشخص کنید چه چیزی شما را متفاوت می کند. سپس بیاموزید که آن منحصر به فرد را بپذیرید و از آن برای جلب توجه دیگران و جستجوی محتوای شما به جای محتوای دیگران استفاده کنید. مردم می خواهند با مردم ارتباط برقرار کنند و این به معنای واقعی بودن است. تعیین کنید که می خواهید شخصیت برند شما چگونه باشد. معمولی تر است یا حرفه ای؟ عجیب یا جدی؟ هرچه نام تجاری شخصی خود را معتبرتر کنید ، احتمال بیشتری وجود دارد که بازدیدکنندگان سایت شما با پیام شما استقبال کنند. همانطور که اسکار وایلد یکبار گفت: “خودت باش چون بقیه گرفته شده اند.” این یک برندسازی قدرتمند است.

6- وب سایت خود را بر اساس نام تجاری ایجاد کنید

اگر قبلاً نام دامنه شخصی خود را ندارید (به عنوان مثال ، www.amirmortezaeifar.com) ، همین حالا به به سایت های ثبت دامنه بروید و ببینید در دسترس است یا خیر. اگر نه ، به دنبال تنوع در نام باشید و آن را بخرید. این روزها داشتن دامنه شخصی ضروری است، مهم نیست چه کسی هستید و چه کاری انجام می دهید. و با همه سازندگان وب سایت ساده مانند Wix و Squarespace ، هیچ بهانه ای وجود ندارد که وب سایت خود را توسعه ندهید. و همچنین می تواند یک پروژه لذت بخش باشد! این شانس شما برای ایجاد چیزی است که 100 reflect منعکس کننده شخصیت شما و آنچه شما برای آن دفاع می کنید ، باشد.

آیکون های شبکه های اجتماعی روی کیبورد

7- حضور در رسانه های اجتماعی خود را تقویت کنید

این روزها داشتن یک برند شخصی قدرتمند جذاب بدون حضور آنلاین آسان نیست. هنگامی که نام دامنه خود را ایمن کردید ، بررسی کنید که آیا در LinkedIn ، Twitter ، Facebook و سایر کانال ها در دسترس است یا خیر. می توانید از ابزارهایی مانند knowem و NameChk برای تأیید وجود نام کاربری مورد نظر خود در صدها سایت رسانه های اجتماعی استفاده کنید. سپس پروفایل رسانه های اجتماعی خود را ثبت کرده و مطالب را به طور منظم به اشتراک بگذارید. در حالت ایده آل ، شما می خواهید در ابتدا روی یک یا دو شبکه اجتماعی تمرکز کنید. بهتر است یک یا دو شبکه اجتماعی با دقت انتخاب شده را انتخاب کرده و به طور مداوم در آنها پست بگذارید ، به جای اینکه به صورت پراکنده به نصف دوجین ارسال کنید. در برابر تمایل به استفاده از رسانه های اجتماعی به عنوان یک منبر قوی مقاومت کنید و در عوض یک گفتگوی دو طرفه را تشویق کنید. به این ترتیب ، احتمال بیشتری وجود دارد که با مخاطبان خود یک رابطه مستمر و مداوم برقرار کنید.

توسعه یک نام تجاری شخصی قانع کننده می تواند به شما کمک کند در رسانه ها برجسته شوید ، شبکه خود را گسترش دهید ، مشتری جذب کنید و یک پلت فرم ماندگار ایجاد کنید – از جمله موارد دیگر. همه ما یک مارک شخصی داریم ، چه فکر کنیم چه نکنیم. چرا عمدی عمل نکنید و از آن حداکثر استفاده را ببرید؟

برای برندسازی علاوه بر موارد بالا باید این برند با ارزش ها، توانایی ها و علایق شما سازگار باشد، و این فرآیند را می تواند با استخدام یک کوچ پیش برد تا در جهت پیشرفتی بدون بازگشت بتوانیم قدم برداریم، در این مسیر همراهتان خواهم ماند تا بتوانید بهترین برند شخصی خود را خلق کنید و از مزایای بی حد و مرز آن بهرمند شوید.

برای یک حلسه رایگان کوچینگ فرم لینک ذیل را تکمیل نمائید.

درخواست جلسه کوچینگ رایگان

امیر مرتضایی فر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب بیشتر

عملکرد بالا با کوچینگ عملکرد و مالتیتسکینگ
کوچینگ عملکرد

کوچینگ عملکرد

کوچینگ عملکرد یا Performance Coaching یک فرآیند رسمی است که از شما را در جهت رشد، توسعه و اوج عملکردتان در حرفه خود همراهی و

Read More »
کوچینگ سازمانی در قالب کوچینگ تیمی
کوچینگ سازمانی

کوچینگ سازمانی

کوچینگ سازمانی تغییرات سیستمی را در یک شرکت هدف قرار می دهد. اغلب با مربیگری اجرایی همپوشانی دارد، جایی که تمرکز بر رشد فرد است. به طور

Read More »
علامت های سوال و پیدا شده یک ایده به صورت لامپ
کوچینگ رهبری

رهبری خوب یعنی پرسشگری

رهبران امروز باید یک مهارت نادیده گرفته شده رهبری را دوباره مرور کنند: پرسشگری. در سالی های که به عنوان یک مدیر اجرایی و مشاور بودم،

Read More »

آیا میخواهید به کسب و کار خود را بهینه کنید

با ما در ارتباط باشید

ُShaking Hand with Amir Mortezaeifar